piątek, 27 listopada 2015

SIBEMUS XIV, WINNICA PŁOCHOCKICH, SANDOMIERSKI REGION WINIARSKI, POLSKA


W życiu tak jak w winnicy jest pewien rytm i czas. Jest czas na siew, czas na zbiory i czas na świętowanie tych zbiorów.  21 -22 LISTOPADA 2015 w Sandomierzu , już po raz trzeci odbyło się Święto Młodego Wina: http://www.sandomierz.pl/aktualnosci/swieto-mlodego-wina,2713.html. Jedną z winnic, która tworzyła to spotkanie była  Winnica Państwa Płochockich. Winnica Państwa Płochockich znajduje się w miejscowości Daromin, położonej niedaleko Sandomierza. Winorośl w winnicy rośnie na stoku południowym i daje doskonałe owoce na nietuzinkowe wina polskie. W tym roku powstało kilka win, które zachwycą na pewno wielu z nas i przekonają tych wszystkich, którzy jeszcze nie do końca przekonani są do win polskich. Jednym z wielu win Państwa Płochockich jest:
SIBEMUS XIV, 11,5%, białe półwytrawne wino, wyp. 2030 butelek. Winnica Płochockich, województwo świętokrzyskie, Polska.

Wino białe półwytrawne, zrobione na bazie trzech szczepów winorośli. Owoce były zbierane oddzielnie, moszcz został wytłoczony po krótkiej maceracji, fermentacja w niskiej temperaturze. Wino o aromatach gruszki, melona, kwiatów passiflory, w finiszu wyczuwalny subtelny aromat muszkatowy. Kwasowość zrównoważona naturalną słodyczą cukru resztkowego. Wino jest polecane na aperitif, odpowiednio schłodzone. Doskonale sprawdzi się do lekkich dań, przekąsek.
Państwo Płochoccy, od tego roku oferuje nie tylko wino, ale także doskonale agroturystyczne miejsce na spokojny wypoczynek na łonie natury www.winnicapłochockich.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz