poniedziałek, 11 listopada 2013

Gęsina na św. Marcina i polskie wino

Rozpoczęła się już piąta edycja akcji „Gęsina na św. Marcina” Slow Food Polska. Do 1 grudnia w każdej restauracji biorącej udział w akcji (szczegóły na stronie  www.gesina.pl), będą serwowane potrawy z gęsiny i Wino Świętomarcińskie z winnicy Srebrna Góra http://www.winnicasrebrnagora.pl/pl/ .Jako, że tradycja picia młodego wina w listopadzie sięga wieków i jest związana ze Świętym Marcinem, patronem między innymi winiarzy, winoogrodników, wybrałam się do jednej z warszawskich restauracji http://www.lokalbistro.pl/ ,aby świętować dzień 11 listopada.
Na pierwsze:
Sałatka z półgęskami i daktylami z kieliszkiem białego Wina Świętomarcińskiego. Białe półwytrawne wino na bazie szczepu: 66% solaris i 34% siegerrebe. Na nosie bardzo aromatyczne, czarujące z wiodącą nutą czarnej porzeczki, owoców tropikalnych w tle. Na podniebieniu apetyczne z zaznaczoną owocową słodyczą w zakończeniu. Wino doskonale komponowało się z sałatką, słodycz pochodząca z daktyli doskonale podbijała aromatyczność wina. Doskonałe połączenie, które tworzy to zestawienie idealne. Jeżeli skusicie się na gęsinę w Lokal Bistro polecam to zestawienie, idealność smaku gwarantowana.
Na drugie:
Duszone udo z gęsi podane na karmelizowanej kapuście z daktylami i kluski po francusku z kieliszkiem czerwonego Wina Świętomarcińskiego. Czerwone wytrawne wino na bazie szczepu: 50% rondo i 50% acolon. Na nosie stonowane, poprawne. Na podniebieniu apetyczne, aksamitne bez zbędnej kwasowości w połączeniu z daniem spełniało się doskonale.
I na trzecie: spacer po Krakowskim Przedmieściu:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz