czwartek, 19 listopada 2015

LOIOS 2014, VR ALENTEJANO, PORTUGALIA Z SIECI SKLEPÓW BIEDRONKA

Wino - LOIOS 2014, VR ALENTEJANO, PORTUGALIA - jest dostępne w sieci sklepów Biedronka w promocyjnej cenie 14,99 zł. Promocja obowiązuje od 2.11.2015 do 22.11.2015 roku lub do wyczerpania zapasów.
Próbując tego wina, przypominała mi się surowa reguły cystersów z opactwa Mosteiro de Santa Maria w Portugalii. Mnisi z tego klasztoru byli objęci osobliwą regułą postu. Reguła ta mówiła, że mogą oni jeść i pić do momentu, kiedy ich talia będzie się mieściła w wąskich drzwiach wiodących z kuchni do refektarza. Kiedy talia świątobliwego mnicha urosła do takich rozmiarów, że nie mieściła się w wąskich kuchennych drzwiach, mnich rozpoczynał post. Znając doskonałe wina portugalskie i doskonałą kuchnię tego kraju nie trudno sobie wyobrazić, że szybko ci mnisi przybierali na krągłościach. 
Takim doskonałym portugalskim winem, do picia i do zestawienia z potrawami jest kolejne wino z promocyjnej jesiennej oferty win z sieci sklepów Biedronka: Loios 2014, VR Alentejano, Portugalia. Czerwone wytrawne wino o doskonałym rubinowym czerwonym kolorze. W bukiecie wina dominują nuty jeżyn, dojrzałych śliwek. Na podniebieniu apetyczne, soczyste, owocowe z pikantnym pieprznym akcentem w tle i wyraźnymi garbnikami. Wino doskonale sprawdziło się w zestawieniu z królikiem duszonym w warzywach z dodatkiem gotowanych buraczków i ryżu. Jest wiele możliwości i zestawów kulinarnych, aby połączyć to wino. To już od Was zależy z czym je skomponujecie i do jakiej potrawy będzie smakować Wam. Polecam!!! Spróbujcie!!!  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz