niedziela, 31 sierpnia 2014

44 WINNICE DZIEDZIC w WEJMAN WINE BAR

     We wtorkowy, sierpniowy wieczór, wybrałam się na degustację polskich win z winnicy  44 WINNICE DZIEDZIC Pani Moniki Dziedzic zorganizowaną przez winiarnię Wejman www.wejmanwinebar.pl w Warszawie. Była to niezwykłe spotkanie, bo spotkanie z winami polskimi podczas której Pani Monika - właścicielka winnicy www.44winnicedziedzic.pl , opowiadała o swojej winiarskiej drodze o radościach i smutkach polskiego winiarza i dwóch swoich  białych winach:  SeySey i Sukcesja.
            Winiarska droga Pani Moniki Dziedzic, rozpoczęła się 14 lat temu, kiedy z grupą znajomych wyjechała do Francji do Bordeaux na szkolenie winiarskie, tam też narodził się pomysł założenia winnicy w Polsce. Taki pomysł mógł się wydawać szalony dla wielu z Nas jednak Pani Monika chciała zrealizować marzenie i pokazać, że wszystko można osiągnąć kiedy się tego bardzo pragnie i dąży do celu. I aby udowodnić , że w Polsce można mieć winnice i robić dobre wina , we wsi Straszydło (gmina Lubenia, powiat rzeszowski, Podkarpacie) Pani Monika kupiła ziemię i na 50-arowej powierzchni posadziła 1300 krzewów winorośli (rondo, regent, leon milot, bianka, sibera, muscat, hibernal seyval blanc).
               Pierwsze wino, powstało po trzech latach od założenia winnicy w 2010 roku i od tego roku można powiedzieć, że winnica  wydała na świat pierwsze swoje dziecko, natomiast do oficjalnej sprzedaży trafił rocznik 2011 i od tego rocznika można kupować winna z 44 Winnice Dziedzic. Pani Monika starannie dba o owoce swojej winnicy i kiedy jest już pewna, że winno jest gotowe to wtedy wypuszcza go w szeroki świat.
                Podczas degustacji w Wejman mogłam spróbować dwóch białych win:  SeySey ze szczepu seyval blanc i Sukcesji na bazie szczepów: bianka, sibera i muscat. Wszystkie wina są dostępne w sprzedaży w www.wejmanwinebar.pl, a także tych win można spróbować na kieliszki.
Ja po degustacji kupiłam butelkę Sukcesji 2012 a teraz szukam kulinarnej inspiracji do niej:)
Dziękuję Pani Monice Dziedzic za cudny wieczór w Wejman Wine Bar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz