poniedziałek, 15 września 2014

„CZŁOWIEK Z LIŚCIEM NA GŁOWIE”

       To najważniejsza odmiana w Dolinie Rodanu, można powiedzieć, że szczep który ma drugą ojczyznę w Australii, wino z tej odmiany smakuje przez cały rok. Jednak „kiedy liście spadają nam na głowę” – syrah/shiraz smakuje nam najlepiej, może dlatego, że pachnie: wiśniami, czarną porzeczką, malinami, śliwką, suszoną śliwką, papryką, morwą, fiołkami, miętą, grzybami, węglem, truflami, kawą, goździkami, cynamonem, dymem, kokosem, pieprzem, bekonem, skórą.
       Kto lubi styl syrah/shiraz nie zawiedzie się sięgając po wino: Barkan Classic Shiraz 2012, Izrael - dostępne w Makro C&C Polska w cenie ok. 40 zł.

      Czerwone wytrawne wino o  intensywnej czerwonej  barwie z fioletowymi refleksami w pierścieniu wina. Zapach wina to dojrzałe śliwki z akcentami czekolady i dymu z jesiennego ogniska. Na podniebieniu aksamitne, skoncentrowane z przyjemnym korzennym zakończeniu. Wino w  połączeniu z wieprzowymi roladkami z bekonem w śliwkowym sosie sprawdza się przepysznie. To danie podkreśla śliwkowy, owocowy jego charakter. Smażona wieprzowina doskonale podkreśla tutaj gładki, cielisty smak wina. 
 Dobre wino, prosta do przygotowania potrawa – cóż można jeszcze dodać, może jeszcze Na Zdrowie!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz