środa, 7 października 2015

ROZSMAKUJ SIĘ WE FRANCJI W LIDLU – KULINARNA INSPIRACJA WINEM


Obecne nowości w ofercie win Lidl Polska, znajdujące się w sprzedaży od 5 października mają inspirować nas do przygotowania potraw pasującej do danego wina. Smak wina ma pobudzić naszą kulinarną wyobraźnię do przygotowania potrawy właśnie inspirowanej smakiem wina.   
Gewurztraminer 2014, Apellation Alsace Contrôlée, Francja z oferty Lidla Polska, w cenie ok. 25,- zł, mnie osobiście zainspirował do przygotowania: panccakes z jabłkami w sosie winno-korzennym (wanilia, goździki, imbir, cynamon).
Gewurztraminer 2014, Apellation Alsace Contrôlée, Francja. Białe półwytrawne wino, zbudowane na bazie szczepu gewurztraminer, który w tym przypadku charakteryzuje się przyjemnym, ujmującym aromatem róży, słodkiej moreli. Na podniebieniu apetyczne, z przyjemną nienarzucającą się słodyczą w tle. Wino pije się przyjemnie i łatwo. Znając charakter win ze szczepu gewurztraminer i ich możliwości kulinarne w przypadku ich zestawiania z potrawami, pokusiłam się o przygotowaniu do tego wina: panccakes z jabłkami w sosie winno-korzennym (wanilia, goździki, imbir, cynamon).

Wino w tym zestawieniu sprawdziło się doskonale. Lekka słodycz placuszków i słodkawy i korzenny sos idealnie podkreślał walory wina. Wina ze szczepu gewurztraminer idealnie sprawdzają się do aromatycznych, pikantnych potraw a zastosowany w tym daniu sos właśnie o takim smaku był doskonałym partnerem do tego wina. Sommelier Lidla proponuje zestawić to wino z potrawami kuchni orientalnej, pikantnymi i lekko słodkimi sosami podawanymi do drobiu lub ryb; swoim charakterem odpowiada również lekkim deserom, zwłaszcza o profilu owocowym. Pijąc to wino, każdy z nas nie będzie miał trudności w zastosowaniu go w swojej kuchni i skomponowaniu do niego potrawy inspirowanej jego smakiem. Należy jednak pamiętać, aby potrawy do tego wina  nie były zbyt pikantne, kwaśne, zbyt słodkie, zbyt proste (mdłe smakowo), bo wtedy wino w takich zestawieniach po prostu się nie sprawdza.
Wino: Gewurztraminer 2014, Apellation Alsace Contrôlée, Francja, oczywiście można pić samo, ale ile stracimy z przyjemności odkrywania go w zestawieniu z chociażby takimi panccakes z jabłkami w sosie winno-korzennym (wanilia, goździki, imbir, cynamon). Polecam !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz