poniedziałek, 25 lipca 2016

WINA Z SIECI SKLEPÓW BIEDRONKA W ŚRÓDZIEMNOMORSKIM STYLU


Lato, wakacje to dobry czas, na lekkie, orzeźwiające, pachnące wina. Dla wszystkich miłośników takich win, jest wielka okazja na fajne wino, którzy do końca lipca odwiedzą jeden ze sklepów sieci sklepów Biedronka. W Biedronce od 11.07. do 31.07.2016r. trwa promocja, na wina z regionu Morza Śródziemnego. Jednym z promocyjnych win w ofercie „Śródziemnomorskiej”, jest wino z Chorwacji -  Graševina 2015, Kutjevo, Quality Wine.
Chorwacja to urokliwy, bajeczny kraj,  dla niektórych z Nas to wymarzenie miejsce na wakacyjny odpoczynek. Nie ma się czemu dziwić, bo kraj zachwyca swą przyrodą, topografią, kuchnią i oczywiście winami. Jeżeli chcecie posmakować odrobinkę Chorwacji zamkniętej w butelce to polecam wino:  Graševina 2015, Kutjevo, Chorwacja w promocyjnej cenie 19,99 zł/but.. Białe wytrawne wino, które powstało na bazie szczepu winorośli – graševina. Graševina to szczep winorośli w Chorwacji, który tam gra pierwsze skrzypce w orkiestrze winiarskiej. Graševina to inaczej welschriesling – biała odmiana winorośli, która daje winna zazwyczaj lekkie o dobrej kwasowości, aromacie jabłek, cytrusów, z odrobiną nut korzennych. W przypadku wina z sieci sklepów Biedronka: Graševina 2015, Kutjevo, Quality Wine – to białe wytrawne wino o żółtozielonej barwie z błyszczącymi refleksami. Zapach wina to przyjemny, ujmujący aromat soczystych, dojrzałych jabłek, cytrusów. Na podniebieniu wino jest lekkie, przyjemne, soczyste, apetyczne, świeże. Doskonale pije się samo jako aperitif, a także doskonale sprawdzi się z letnią, młodą cukinią, smażoną w cieście naleśnikowym. Polecam!!!
„Winnice Kutjevo leżą na tej samej szerokości geograficznej, co słynne winnice Piemontu, Bordeaux czy Doliny Rodanu. To, co je wyróżnia to gleby – niezwykłe bogate w minerały pochodzące z pobliskich, prastarych gór. Kutjevo to także ludzie: wysoko wykwalifikowani robotnicy, technolodzy, enolodzy i agronomowie. Wszyscy mają ten sam cel – stworzyć wino o najwyższej jakości. Już dzisiaj w Chorwacji nazwa Graševina i Kutjevo to niemalże synonimy.” Ivan Marinclin, główny enolog w winnicy Kutjevo
 
Drugim winem, które może nas wprawić w wakacyjny, letni nastrój jest wino z południa Francji z regionu Langwedocja – Roussillon. Wina różowe, kojarzą mi się z lunchami w francuskich bistrot. Czerwone wina szanuję, białe cenię a różowe po prostu lubię pić. I tak też było w przypadku wina: Granbeau 2015, Syrah, Grande Réserve, Francja w promocyjnej cenie 14,99 zł/but.. Różowe półwytrawne wino o pięknym błyszczącym różowym kolorze. Zapach wina, ujmujący, przyjemny z akcentami soczystej truskawki, agrestu, białej porzeczki. Smak wina, orzeźwiający, apetyczny z przyjemnym owocowym zakończeniem. Wino doskonale sprawdziło się w połączeniu ze smażoną rybą z młodą cebulka i koperkiem. Słodkawe smaki potrawy pochodzące ze smażonej ryby, duszonej cebuli w maśle doskonale współgrały ze stopniem wytrawności wina (wino półwytrawne). Polecam !!!!
 
Wina do degustacji otrzymałam od właściciela Biedronki – Jeronim Martins Polska S.A. Dziękuję !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz