niedziela, 7 sierpnia 2016

LIDL POLSKA – WINA PÓŁWYSPU IBERYJSKIEGO

 
 


W sieci sklepów Lidl Polska, w sprzedaży pojawiła się nowa oferta win z Portugalii i Hiszpanii. Kto lubi klimat i styl win z Półwyspu Iberyjskiego z pewnością znajdzie w tej ofercie, coś dla siebie.
 
 
Pierwsze wino z tej oferty, to wino z Hiszpanii: Salneval Barrica 2013, D.O. Rias Baixas w cenie 34,99 zł/but.. Białe wytrawne wino zbudowane na bazie szczepu albariño.
Albariño to szczep winorośli, który króluje na Półwyspie Iberyjskim, uprawiany głównie w północno-zachodniej Hiszpanii i w Portugalii. Apelacja Rias Baixas w północno-zachodniej Hiszpanii to wymarzone siedlisko dla tego szczepu winorośli. Tutaj właśnie powstają niepowtarzalne, wyjątkowe wina z albariño, które są wizytówką apelacji Rias Baixas. Albariño łączy w sobie cechy takich szczepów jak: viognier, riesling i gewürztraminera. Wina, które powstają z albariño charakteryzują się dużą aromatycznością, o dobrej kwasowości, świeżości, ekstraktywności. Najczęściej spotykane wina z tego szczepu to wina zarówno lekkie, jak i cięższe, a także dojrzewające w beczce, które już  rzadko są spotykane, ale obecne na rynku.
Albariño, które dojrzewało w beczce jest teraz dostępne w ofercie win Lidl Polska: Salneval Barrica 2013, D.O. Rias Baixas w cenie 34,99 zł/but..Białe wytrawne wino ze szczepu albariño, które dojrzewało w beczce przez trzy miesiące. Kolor wina to intensywna żółta słomka z błyszczącymi refleksami. Zapach wina zdominowany przez aromaty powstałe w wyniku leżakowania wina w beczce: wanilia. Na podniebieniu wino apetyczne, ze słonymi akcentami, tłuste. W połączeniu z sosem na bazie czosnku, cebuli, cukinii, pomidorów wino odkrywa zamaskowaną przez beczkę świeżość i kwasowość stylu albariño.  : Salneval Barrica 2013, D.O. Rias Baixas w cenie 34,99 zł/but., to osobliwe wino, które z pewnością spodoba się miłośnikom win starzonych w beczce. Polecam!!!
 
 

Wino do degustacji otrzymałam od Lidl Polska. Dziękuję!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz