niedziela, 12 listopada 2017

Vinifi 2016, Winnica Płochockich, Świętokrzyskie, różowe wytrawne

Kiedy coraz mniej kolorów w przyrodzie, i kawałek ziemi przygotowuje się do zimy, to ja próbuję się otaczać kolorowymi drobiazgami, tak aby nie dać się wczesnej szarudze i zachować  dobrą równowagę emocjonalną. A wino różowe, jest właśnie takim moim kolorowym środkiem,  który pomaga mi w utrzymaniu dobrego samopoczucia w tym okresie jesiennym. 
Jednym z takich energetyzujących win, które ostatnio  próbowałam, było  wino różowe Vinifi 2016, Państwa Płochockich. Państwo Płochoccy już od 16 lat zajmują się winiarstwem w Polsce. Wina powstają w miejscowości Daromin, leżącej niedaleko Sandomierza. Winnica Płochockich to biznes rodzinny, tutaj decyzje należą wyłącznie do rodziny, podejmowane są wspólnie jednak w sprawie smaku wina, decydujący głos ma Pani Basia. To wyczucie smaku i stylu Pani Basi sprawdza się doskonale, bo wina Państwa Płochockich mogą się pochwalić wieloma nagrodami, wyróżnieniami i co najważniejsze dużą sympatią konsumentów.
Jednym z takich uznanych win jest, różowe wytrawne Vinifi 2016, zbudowane na bazie dwóch szczepów winorośli: zweigelta i pinot noir. Różowy kolor wina to właśnie ten odcień różu, który skłania nas do pozytywnego myślenia, zachęca do wspominania ciepłych, długich letnich dni i miłych wakacyjnych wydarzeń i pewności, że wiosna przyjdzie po zimieJ Natomiast zapach wina to bukiet ujmujących aromatów letniego koszyka wypełnionego apetycznymi truskawkami, malinami i poziomkami. W smaku wino zrównoważone, apetyczne i co najważniejsze z dość dobrze zaznaczonym finiszem. Wino ogólnie dostępne , więcej informacji o winnicy, winach na stronie www.winnicaplochockich.pl. Polecam!!! 
Mam nadzieję, że taki różowy sposób na jesienny wieczór spodoba Ci się drogi Czytelniku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz