poniedziałek, 1 stycznia 2018

Małe przyjemności – Riesling na dobry początek 2018!!!
Rodzina Bimmerle już od kilku dekad zajmuje się uprawą winorośli i produkcją wina. Ich winnice położone są w Badenii w Niemczech, na jednym z najlepszych obszarów produkcji wina w Europie. Bardzo dobre warunki klimatyczne przekładają się na doskonały styl i charakter win tam powstających.  Winnice Firmy Siegbert Bimmerle rozciągają się na powierzchni 90 kilometrów, mają swój początek na północy Badenii, później przechodzą  przez Baden-Baden, Oberkirch i Durbach i sięgają, aż do Ettenheim/Ringsheim.  Filozofia  domu winiarskiego Siegbert Bimmerle to ciągłe dążenie do doskonałości w tym co robią i nieustanne podnoszenie jakości produkowanych win. Ich praca nad coraz wyższą  jakością wytwarzanych win odzwierciedla się w licznie otrzymywanych wyróżnieniach i nagrodach na międzynarodowych konkursach.

Jednym z win, które swa jakością i stylem zwróciło uwagę stowarzyszenia winiarzy Badischer Weinbauverband E.V. jest: SIEGBERT BIMMERLE, Riesling 2016, Kabinett-Trocken, Niemcy. Białe  wytrawne wino zbudowane na bazie szczepu winorośli Riesling. Kolor wina to piękny jasny żółty kolor z zielonymi refleksami. Zapach wina orzeźwiający, przyjemny ujmujący swą świeżością i subtelnością dojrzałej cytryny, jabłka. Na podniebieniu wino jest apetyczne,  mineralne, z dość długim finiszem. Z pewnością taki typ wina doskonale sprawdzić się z danami z kiszonej kapusty, ryb. 

Oznaczenie Kabinett na etykiecie wina to termin określający jeden z typów niemieckich win jakościowych, które oznacza, że winogrona użyte do produkcji cechowały się pełną dojrzałością a wina z nich powstałe są lekkie, delikatne z niską zawartością cukru. Są to zazwyczaj wina wytrawne niż półwytrawne. Określenie Kabinett (Cabinet), pojawiło się w roku 1712 w winnicy Kloster Eberbach (zał. w roku 1135 przez cystersów), dla określenia win specjalnej jakości, degustowanych w specjalnych gabinetach-piwnicach, wśród wytwornych mebli. 

Na początku roku 2018 życzę Wszystkim miłośnikom wina właśnie takich specjalnej jakości win degustowanych w dobrym towarzystwie i w zestawieniu z przepysznymi daniami!!! J Wszystkiego najlepszego na ten Nowy 2018 Rok!!! Niech się darzy!!!2 komentarze:

  1. Bernadetko tobie również wszystkiego najlepszego w Nowym 2018 roku:)
    A winnica fantastyczna - no i jakie miłe wspomnienia z wizyty:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że przywołałam miłe wspomnienia z niemieckiego winnego szlaku :)

    OdpowiedzUsuń