wtorek, 16 lipca 2013

Wino w Kinie Studyjnym

„18 comidas” reż. Jorge Coira, Hiszpania 2010.
 
Akcja filmu to jeden dzień: 6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji i 6 historii starych i nowych miłości. Jedna z zacytowanych sentencji w filmie to: „przy winie rozwiązują się języki i otwierają się dusze”. A tutaj  od śniadania do kolacji  na stołach mieszkańców magicznego Santiago di Compostela, gdzie toczy się akcja pojawia się wino i poetycko otwierają się dusze bohaterów. Większość win w filmie pokazanych jest od strony kontretykiety, jednak miłośnik tego trunku bez problemu uchwyci region z którego pochodzi większość z nich to Rioja. Jedna z butelek jest tak  ujęta, że możemy zobaczyć etykietę. Tym winem, przy którym życie zmienia smak od słodkiego po gorzkie a w większości jest mieszankom słodko – gorzkich momentów jest Beronia.  
 
 
 
Wino Beronia pochodzi z regionu Rioja, jest to jeden z wiodących winiarskich obszarów w Hiszpanii. Bodega Beronia została założona w 1973 roku. Swoją nazwę wzięła od Berones - wojowniczych ludów zamieszkujących te ziemie w 3 w.p.n.e.. Właściciele Firmy, w hołdzie dla swoich korzeni postanowili przez nazwę Beronia swojej bodegi i kolekcji win zachować pamięć o swoich przodkach i przekazać je dla potomnych.
Bodega Beronia w 95% produkuje wina czerwone pozostałe 5% to młode białe wina i różowe. Wina zgodnie z normami i wymogami apelacyjnymi bazują na szczepach: tempranillo, graciano, mazuelo i viura. Winnica wypuszcza na rynek klasyczną linię regionu - do której należą wina z klasy Beronia Crianza, Reserva i Grand Reserva, oprócz tego produkują wina w nowoczesnym stylu.
W Makro C&C, mogą Państwo dostać: Beronia Crianza 2009, DOCa Rioja, Hiszpania – nagroda Silver Mundur Vini Germany 2012  w cenie 30 zł.
Czerwone wytrawne wino na bazie trzech głównych szczepów regionu: tempranillo, graciano, mazuelo. Wino spędziło 12 miesięcy w dębowych beczkach, przez co nabrało złożoności i wielowymiarowości.
Wino polecam do grillowanych szaszłyków tego lata!!!
 
a film do zobaczenia w kinie studyjnym Muranów w Warszawie:)


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz