niedziela, 11 sierpnia 2013

Jedz, módl się,...?

Komu z nas nie marzy się taka podróż, jak bohaterce filmu będącą adaptacją autobiograficznej książki pod tym samym tytułem, autorstwa Elizabeth Gilbert „ Jedz, módl się, kochaj”.
Kto z nas nie chciałby tak na rok, wyjechać w taką podróż? Spotkać takich ludzi, przeżyć takie przygody i tak się zakochać?
A tym czasem, gdy tylko plany są na poziomie marzeń to można sięgnąć po wino z Włoch i na chwilę się zapomnieć.
Takim winem, które doskonale oddaje, radosną atmosferę Włoch i lekkość tego bytu jest:
                                 Malvasia Bianca 2012, Puglia, Feudo di Santa Croce, Włochy
Dostępne w Makro C&C, cena około 25 zł.
Białe wytrawne  w kolorze jasnej słomki z błyszczącymi srebrnymi refleksami. Nos elegancki, przyjemny z dwoma dominującymi nutami: cytrusy i wanilia w tle – przyjemne połączenie. Na podniebieniu orzeźwiające, apetyczne, lekkie z kwaskową słodyczą w zakończeniu. Wino, zestawiłabym z makaronem z fasolką szparagową i tuńczykiem.
Wino pochodzi od Tinazzi, włoskiego producenta, który swoje winnice ma rozsiane po całym „włoskim pantofelku”. Winnice znajdują się w Veneto nad jeziorem Garda w regione Valpolicella, a także w Puglii. Na półwyspie Salento tworzona jest lina Feudo di Santa Croce do której należy właśnie wino: Malvasia Bianca. W ofercie Makro C&C, są także inne wina od tego producenta. Polecam do spróbowania!!!
A tak nawiasem to wszystko zaczyna się od marzeń:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz