czwartek, 5 września 2013

Leon i Zawodowe Przeniesienie

Tak jak film „Leon zawodowiec” w reżyserii Luca Bessona jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych  sensacyjnych francuskich  filmów na światowym rynku. Tak jak główny bohater jest mistrzem w swojej klasie z prostymi zasadami „sprzątacza”. Tak jak wszystko, komplikuje się gdy Leon spotyka Mathilde i odsłania swoją wrażliwą naturę. Tak też jest ze szczepem malbec.
Malbec to szczep winorośli, którego korzenie wywodzą się z Francji, jest znany na międzynarodowym rynku za sprawą Argentyny.  Wino z tego szczepu jest cenione przez smakoszy z całego świata,  dobrze zbudowanych, gładkich, owocowych przepełnionych taninami i alkoholem. Wino, które znajduje wspólny stół z grillowanymi mięsami z daniami o zdecydowanym smaku. W przypadku wina Uvas del Sol, Malbec, Argentyna dostępnego w Makro C&C w cenie około 28 zł, jest to jego lżejszą wersją. Wino posiada nadal dość znaczną zawartość alkoholu bo 13,5% to jednak nie jest tak smoliste i intensywne w smaku jak klasyka. Owocowość jest soczysta, struktura gładka z nienarzucającymi się taninami. Wino, które pokazuje swą wielkowymiarowość, jak zawsze kiedy spotka się z jedzeniem.  Malbeca proponuję do zapiekanki ziemniaczanej z boczkiem, cebulą pod „kołderką” z cukinii.
Zapiekanka, w której bazą jest grillowany boczek doskonale współgrała z tym typem wina, wszystkie warzywa były podsmażone przed zapieczeniem co spowodowało, że było to doskonałe wykończenie całości smaku a zdecydowany smak wina dobrze komponował się z charakterem dania.
Tak jak film z przyjemnością przypomniałam sobie po latach, tak też zapiekankę proponuję z kieliszkiem malbeca:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz