sobota, 14 czerwca 2014

ŚWIEŻE AROMATYCZNE TRUSKAWKI W SZCZEGÓLNYCH POŁĄCZENIACH

Truskawkowe szaleństwo rozpoczyna się wczesną wiosną od pierwszej zielonej truskawki a kończy latem na ostatniej dojrzałej truskawce na polu. Truskawki należy jeść z przyjemnością, tą przyjemność niektórzy z Nas bardziej sobie uprzyjemniają przez zestawienie ich z kieliszkiem wina.
Tradycyjnie od 23 czerwca na Wimbledonie, wszyscy miłośnicy tenisa będą się zajadać truskawkami popijając je szampanem.

 Ja w tym roku już pokusiłam się o dwa zestawienia: truskawka z miętą w towarzystwie kieliszka Prosecco i truskawka z miętą w zestawieniu z kieliszkiem ogólnie dostępnego Moscato, Sutter Home.   
 Dwa takie zestawienia sprawdziły się, dzięki obecności w nich mięty. Mięta dzięki zawartych w jej liściach mentolu spowodowała, że w przypadku zestawu z Prosecco wino nie odstawało od całości smaku. W przypadku dość słodkiego Moscato, „miętowy mentol” orzeźwił ten zestaw, nadał przyjemnego wrażenia, chłodu, świeżości i lekkości winu. Czasem tak jest, że coś nam nie smakuje, a wystarczy dodać odrobinę odpowiedniej przyprawy, zioła, aby nadać daniu odpowiedniej  smakowitości. I w tym przypadku same truskawki z winami nie wpadały tak smacznie jak bym oczekiwała, natomiast dodanie mięty całkowicie zmieniło odczucia smakowe w tych zestawach. Krótko mówiąc, należy dbać o szczegóły i uważać na dodatki!!! to cały sekret odpowiedniego zestawienia wina z potrawami :) 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz