niedziela, 6 lipca 2014

MALEŃKA I … WINO

Kto chociaż raz zawitał do Maleńkiej i… to wie, że  wyjdzie z tego miejsca zadowolony i najedzony, z apetycznymi wspomnieniami i planami na następną wizytę i kolejne danie do spróbowania. Pani Ela Maleńka, właścicielka restauracji  jest mistrzynią w dobieraniu smaków, tak aby wszystko wyglądało przepięknie  i smakowało zmysłowo.
W tym sezonie w Maleńkiej i…do letniego menu można spróbować idealnie dobranych win z oferty MAKRO C&C Polska.
Sałatka ….z gruszki i pietruszki idealnie komponuje się z  białym wytrawnym winem  z Argentyny Callia  Alta, Chardonnay-Torrontés  2013.
Chardonnay i torrontés  to dwa szczepy, które w tym połączeniu dały wino krągłe, soczyste z lekką owocową  słodyczą, która doskonale naturalnie łączy się  ze smakiem gruszki i bukietem naturalnie kwaskowych  owoców, które tworzą tą sałatkę.
Danie rybne ….filet z sandacza w zestawieniu z rieslingiem z Alzacji : A. Zirnhelt Riesling, A.O.C. Alsace, Francja.
Riesling to szczep, który daje wina które charakteryzują się ogromną różnorodnością stylów i nieocenionym zastosowaniem w łączeniu ich z jedzeniem. W tym przypadku mamy klasyczne połączenie wytrawnego, lekkiego, orzeźwiającego rieslinga z rybą w sosie cytrynowym, gdzie ten szczep spełnia się doskonale. W daniu mamy kolorowy bukiet warzyw, których naturalna słodycz dobrze współgra ze stylem rieslinga. Połączenie tego dania rybnego z tym winem,  daje bardzo wiele dobrych wrażeń smakowych.
Deser …mus śmietanowy z malinami  koniecznie trzeba tego spróbować  z The Pairing Collection Lobster  & Shrimp AOC Muscadet Sérve-et- Maine, Francja.
Muscadet Sérve-et- Maine jest to jedno z tych win, które doskonale sprawdzi się w połączeniu z deserami, gdzie królują owoce z soczystą, naturalną kwasowością. W tym zestawieniu lekki śmietankowy krem, puszysty biszkopt i apetyczne maliny tworzą z winem fajne, lekkie, apetyczne połączenie.
Kto ma ochotę na apetytczne lato w mieście, Maleńka i … Serdecznie Zaprasza!!!!
Restauracja Maleńka i …
Heroldów 19c, 01-991 Warszawa
Telefon: 22 370 22 06

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz