wtorek, 1 lipca 2014

„LEGALNY RÓŻ” W POLSKIM WYDANIU

Wśród dostępnych źródeł na temat barwy różowej możemy przeczytać  kilka ciekawych informacji o tym kolorze. Róż to symbol kobiecości, delikatności, wdzięku, romantyczności (Walentynki). Kolor różowy przepisywany jest kobietą i wszystkim im romantycznym  cechą.  Kolor ten często wykorzystywany jest do tworzenia logo Firm tworzących produkty dla dziewczynek i kobiet. Różowa wstążka jest symbolem wykorzystywanym w kampaniach oraz organizacjach na rzecz uświadamiania kobiet o ryzyku raka piersi.  W psychologicznym znaczeniu jest to kolor dla osób pewnych, odważnych, zdecydowanych. Kolor ten nie jest barwą dla osób niedojrzałych emocjonalnie, zrezygnowanych, kolor ten może je przytłaczać i pogłębiać ich złe samopoczucie. Pomimo tak pięknej symboliki i dobrych cech związanych z tym kolorem są osoby, dla których kolor różowy jest kolorem tandetnym, dziecinnym i niestosownym.  Wszyscy Ci, którzy wybierają kolor różowy charakteryzują się uczciwością, skłonnością do wzruszeń, potrzebujących bliskości, rodzinnej atmosfery. Osoby te mają dużą łatwość w okazywaniu uczuć i niezmiernej życzliwości.  
A kolor różowy wina, z mojego doświadczenia w łączeniu wina z potrawami to kolor, który charakteryzuje się niezmierną życzliwością dla potraw.
W tym roku miałam to szczęście już dwa razy zestawiać polskie różowe wina  ze szparagami.
Pierwszy zestawienie to szparagi w restauracji Soul Kitchen z polskim różowym winem od Państwa Płochockich

Drugie zestawienie to Rose 2013, (zweigelt, uzyskane metodą samocieku, czyli tzw. saignée), Winnica Nad Jarem, Region Świętokrzyski.
Róże półwytrawne wino o pięknym żywym, błyszczącym kolorze w nosie przyjemne kwiatowe,  owocowe aromaty truskawek, ananasa na podniebieniu apetyczne, rześkie z miękką fakturą i soczystym zakończeniem. Połączenie wina z grillowanymi szparagami z boczkiem jest bardzo apetyczne. Słodycz pochodząca z grillowania potrawy, smakowo doskonale współgra z półwytrawnością wina. Jest to jedno z tych połączeń, które aby stwierdzić zgodność wina i potrawy wystarczy jeden łyk wina i jeden kęs potrawy, aby wiedzieć, że to jest właśnie to.
Po tak apetycznych doświadczeniach z różowym polskim winem i szparagami to szparagi w sezonie od teraz będą polecać z polskim różem!!!! Spróbujcie SAMI!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz