niedziela, 9 sierpnia 2015

DEGUSTACJA POLSKICH WIN ALTA ALCURNIA S.A. W KruliQ WINE & ART W WARSZAWIE

 
 8 sierpnia 2015 roku w piękny wakacyjny wieczór w KruliQ Wine & Art www.kruliq.pl  odbyła się degustacja odbyła się win Alta Alcunia S.A. http://www.altaalcurnia.com/html/, wyłącznym importerem win jest Firma La Cosecha de Vino.  Winnica Alta Alcunia S.A. jest małą rodzinną winnicą prowadzoną przez Polaków.
Państwo Wawruch  w 2010 roku zakupili w Centralnej części Chile w Dolinie Calchagua 4 ha ziemi z nasyceniami około piętnastoletnich winorośli.  Państwo Wawruch  z zawodu są geologami z zamiłowania winiarzami, którzy opiekę nad swoimi winami oddali w ręce znanego enologa Philippo Pszczółkowskiego – profesor na Wydziale Rolniczym Uniwersytetu Katolickiego w Santiago w Chile. Profesor Pszczółkowski jest synem polskich emigrantów z czasów II wojny światowej. Pamiątkowa tablica upamiętniająca ojca profesora za oddaną walkę podczas II wojny światowej i w czasie Powstania Warszawskiego,  znajduje się w kościele Trzech Krzyży w Warszawie. Profesor Pszczółkowski aktywnie przyczynił się do odkrycia w Chile szczepu winnego carmenère. Przed plagą filoksery w II połowie XIX w. szczep ten nadawał świetności winom z regionu Médoc we Francji. Obecnie profesor Pszczółkowski współpracuje również z winnicami w Polsce. Ja profesora Pszczółkowskiego miałam okazję spotkać w 2013 roku na targach ENOEXPO w Krakowie. Wieczór degustacji win z winnicy Alta Alcurnia S.A. w KruliQ Wine & Art zaszczycili swoją obecnością Tomasz i Małgorzata Wawruch właściciele winnicy, którzy z pasją opowiadali o swoim winiarstwie na ziemi chilijskiej i znajomości z profesorem Pszczółkowskim.
 Wina Alta Alcurnia S.A., są winami bardzo eleganckimi, subtelnymi, skoncentrowanymi. Wina są obecne w sprzedaży w KruliQ Wine & Art., gdzie nad winami ma pieczę Nana Cichoń i cała miła Załoga winiarni, która zaprasza do siebie od Poniedziałku do Piątku!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz