sobota, 20 lutego 2016

Domaine des Gillières Grande Réserve MuscadetCôtes de Grand Lieu AOP, Francja

W sieci sklepów Biedronka trwa promocja win francuskich. Oferta win francuskich jest dostępna od 1.02 do 28.02.2016 roku, lub do wyczerpania zapasów.
W promocyjnej ofercie znalazło się m.in. wino z Doliny Loary: Domaine des Gillières Grande Réserve MuscadetCôtes de Grand Lieu AOP, Francja w cenie 19,99 zł,- za 0,75l.
Dolinę Loary przyjęło się nazywać „ Ogrodem Francji”, tutaj odnajdziemy mnogość dań bazujących na lokalnych produktach jak, też ogromną różnorodność stylów win. W związku z tym, też stąd mnogość i różnorodność połączeń kulinarnych.  Na stołach w Dolinie Loary nie zabraknie ryb, drobiu, kozich serów, dzikiego ptactwa, świeżych owoców i warzyw i oczywiście ciasteczek, ciast.  
Winiarską mapę Doliny Loary można podzielić na cztery części, z której pochodzą odmienne w charakterze wina.  Pierwszy region to: Pays Nantais na wybrzeżu oceanu, która jest ojczyzną szczepu muscadet, inaczej nazywanego melon de bourgogne,  skąd właśnie pochodzi wino Domaine des Gillières Grande Réserve MuscadetCôtes de Grand Lieu AOP. Dalej na wschód, w Anjou-Saumur, powstają urocze wina słodkie – coteaux de layon  i długowieczne chenin blanc (Savennières). W Turenii robi się najlepsze nad Loarą wina czerwone, oraz słodkie wina z chenin blanc (vouvray i montlouis). Środkowa część Loary to ojczyzna niezapomnianego i klasyki szczepu sauvignon blanc (sancerre i pouilly-fumé). 
 Wino  Domaine des Gillières Grande Réserve MuscadetCôtes de Grand Lieu AOP to białe wytrawne wino zbudowane wyłącznie na bazie szczepu muscadet. Wino dojrzewało na drożdżowym osadzie, ta informacja jest zawarta na etykiecie w postaci oznaczenia: Sur Lie. Wino w kolorze jasnej słomki. Zapach wina to przyjemne, świeże aromaty brzoskwini, mango. Na podniebieniu apetyczne, świeże. Wino doskonałe do ryb. Ja zaproponowałam to wino do sałatki na bazie sałaty lodowej, czerwonej papryki, świeżego ogórka, oliwek, rzodkiewek, kiełków słonecznika i anchois. Wino dobrze komponowało się z sałatką, a słoność i wyrazistość anchois doskonale wydobywało owocowość wina. Polecam !!!
Wino do degustacji otrzymałam od właściciela Biedronki – Jeronim Martins Polska S.A. Dziękuję !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz