środa, 3 lutego 2016

MIÓD PITNY, ZŁOTA PASIEKA I PĄCZEK

Jak co roku w naszym kalendarzu świąt, po Bożym Narodzeniu a przed  Wielkanocą, pojawia się święto pączka - tłusty czwartek. Tradycją tłustego czwartku jest jedzenie m.in. pączków. Do pączków, w tym wyjątkowym słodkim dniu nie zaszkodzi do smaku podać kieliszek tradycyjnego polskiego napoju jakim jest miód pitny, aby dobrze uczcić ten czas pączka.
 
„Miód pitny – tradycyjny napój alkoholowy powstały w wyniku fermentacji  brzeczki  miodu pszczelego, najczęściej lipowego. Wyrabiany i spożywany od średniowiecza m.in. w Polsce i na Litwie. Od 2008 r. polskie miody pitne są zarejestrowane przez Komisję Europejską jako Gwarantowana Tradycyjna Specjalność. Produkcja miodu pitnego nazywana jest miodosytnictwem, a budynek, w którym odbywa się produkcja – miodosytnią.” www.wikipedia.org
 
Do mojego tegorocznego pączka podałam kieliszek trójniaku, Złota Pasieka, Firmy TiM S.A. www.tim-wina.com.pl.
Miód Pitny Złota Pasieka Trójniak,  ma kolor płynnego złota, armat przyjemny, delikatny z wyraźnymi miodowymi nutami. Na podniebieniu  apetyczny, oleisty z dobrze zaznaczoną słodyczą co powoduje, że idealnie pasuje do słodyczy pączków tłustego czwartku. SMACZNEGO !!!
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz