środa, 10 lutego 2016

TOKAJI LATE HARVEST CUVÉE 2014, ROYAL TOKAJI – WINNICA LIDLA

 
We wszystkich sklepach sieci Lidl od 08.02.2016 do wyczerpania zapasów jest już dostępna specjalna oferta win węgierskich. Obecna gazetka powinna ucieszyć miłośników winnych słodkości, ponieważ w obecnej ofercie można wybierać  i przebierać w słodkich  winach jak w dojrzałych gruszkach ulęgałkach J Nie będą też zawiedzeni koneserzy win wytrawnych z tego kraju, dla nich też przygotowano godne uwagi wina.
 
Jednym z win, którego nie można przegapić w tej promocyjnej ofercie jest Tokaji Late Harvest Cuvée 2014, Royal Tokaji, Węgry www.royal-tokaji.com .
Białe słodkie wino w promocyjnej cenie 27,99 zł-, za 0,5l. Kolor wina to błyszczące złoto, zapach wina to bogaty bukiet, aromatów owoców pigwy, gruszki, nut miodowych. Na podniebieniu apetyczne, słodkie, skoncentrowane, pozostawiające na podniebieniu długi przyjemny smak soczystej dojrzałej gruszki.
Wino, które doskonale sprawdzi się w połączeniu z owocowymi deserami, doskonałe do truskawek, deserów z dodatkiem mięty.
Ja pokusiłam się o zestawienie mojej butelki Tokaji Late Harvest z oferty Lidla z kluskami leniwymi z ziemniaków i twarogu, podpieczonymi na maśle i posypanymi  cukrem trzcinowym.  Tokaj doskonale komponował się z daniem. Mączyste, twarogowe kluski były doskonałym tłem dla wina. Obecność truskawek w daniu ukazało, lekkość i świeżość wina a mięta, wydobyła przyjemną orzeźwiającą kwasowość wina. To połączenie pokazało jakim wielowymiarowym winem jest Tokaji Late Harvest Cuvée 2014, Royal Tokaji, Węgry i jak wiele smacznych połączeń może stworzyć z wieloma składnikami. Rezultat połączenia słodkiego Tokaja z moim daniem jest doskonały. 
Każdy, kto się zdecyduje na to wino i poda je na wielkanocny stół do świątecznych mazurków, będzie zachwycony.  Polecam !!!
 Wino do degustacji otrzymałam od Zespołu #LidlPolska. Dziękuję J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz