środa, 24 lutego 2016

WINA I SMAKI FRANCJI W BIEDRONCE - AOC BUZET – IGP PAYS D’OC


W sieci sklepów Biedronka trwa promocja win francuskich. Promocyjna oferta dostępna jest od 1.02 do 28.02.2016 roku, lub do wyczerpania zapasów.
Jednym z promocyjnych win jest: MARQUIS DE HAUTEVIGNE BUZET AOC, FRANCJA w cenie 19,99 zł,- za 0,75l. Czerwone wytrawne wino zbudowane na bazie najbardziej charakterystycznych francuskich szczepów: merlot, cabernet sauvignon i cabernet sauvignon. Kolor wina to intensywna, głęboka purpura. Aromat wina to czyste nuty świeżych wiśni, jeżyn. W smaku wino jest apetyczne, skoncentrowane, soczyste, owocowe. Taki typ wina będzie idealnym duetem w połączeniu z czerwonymi mięsami z grilla i mięsnymi przekąskami. Lubię zapiekanki, więc do tego wina pokusiłam się przygotować zapiekankę z dodatkiem anchois i to był celny wybór. Zapiekane ziemniaki idealnie tworzyły tło dla wina a słoność wina stawiała do pionu „rozbieganą” owocowość wina, przez to smak wina stawał się bardziej subtelniejszy. Polecam !!!
 
Kolejnym winem, które można kupić podczas trwania francuskiej promocji win i smaków w sieci sklepów Biedronka jest FRANCE UNPLUGGED CHARDONNAY IGP PAYS D’OC, FRANCJA w cenie 12,99 zł,- za 0,75l.
Białe wytrawne wino stworzone na bazie szczepu winorośli: chardonnay. Kolor wina to błyszcząca jasna słomka. Zapach wina to delikatne nuty świeżych owoców brzoskwini, mango. W smaku wino jest apetyczne, rześkie. Wino doskonale sprawdzi się w zestawieniu z smażonymi białymi mięsami, drobiu, pomidorowych past i pizzy. Doskonałe także do przygotowania cebulowej zupy z winem. Jak mówiła Julia Child o winach do zup, wywarów i sosów: „ Jeżeli czerwone wino, to najlepiej młode, o pełnym bukiecie, takie jak zinfandel lub chianti. Białe – koniecznie, wytrawne o pełnym bukiecie, np. sauvignon. Jednak białych win jest zbyt kwaśnych, dlatego wolę używać białego wytrawnego francuskiego wermutu. Jest mocny i niezłej jakości, a poza tym dobrze się przechowuje. Porto, madera i sherry – tylko wytrawne. Jeżeli nie chcecie dodawać wina, po prostu je pomiń – dolej wywaru lub wrzuć trochę więcej ziół.” Święta prawda, to już zależy jakie smaki lubimy. Ja do cebulowej dodaję odrobinę wina. Polecam !!!
Wino do degustacji otrzymałam od właściciela Biedronki – Jeronim Martins Polska S.A. Dziękuję !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz