niedziela, 4 czerwca 2017

Odkryj nowe smaki – wina w sieci sklepów Biedronka – Hiszpania

W sieci sklepów Biedronka jest już najnowsza oferta win z Portugalii i Hiszpanii. Oferta dostępna jest w sklepach od 29 maja do 11 czerwca br. lub do wyczerpania zapasów. Jeżeli ktoś z Was ma ochotę na smak Portugalii i Hiszpanii to sieć sklepów Biedronka serdecznie zaprasza na zakupy. Jednym z promocyjnych win jest Tapas Gaston, Verdejo, Hiszpania w promocyjnej cenie 16,99 zł/butelka. Wino o jasnożółtym kolorze z subtelnymi refleksami. Nos przyjemny aczkolwiek powściągliwy, skromy. Na podniebieniu apetyczne, orzeźwiające. Wino, które doskonale sprawdzi się jako towarzysz niedzielnego spotkania ze znajomymi. 

Jednak co mnie urzekło w tym winie to nie jego aromat czy smak tylko bardzo artystyczna, przemawiająca do mnie etykietka, doskonale interpretująca styl i charakter szczepu Verdejo.


Słowem wyjaśnienia w temacie „mówiącej etykiety” to szczep winorośli Verdejo jest to szczep, który wcześnie dojrzewa – co na etykiecie, jest przedstawione w kolorze zieleni dominującej w projekcie. Winorośl szczepu Verdejo posiada małe jagody co na etykiecie mogą obrazować małe zielone kuleczki. Kiedy owoce Verdejo dojrzewają to charakteryzują się bardzo żółtą barwą skórki, co dla mnie na etykiecie symbolizują dwa żółte kwiatki. Wino ze szczepu Verdejo charakteryzuje się dużą owocnością często z lekką goryczką z anyżkową nutą. A ten anyżkowy smak zaznaczony na etykiecie jest w postaci dwóch gwiazdek anyżku. To tak w skrócie można wyjaśnić „mówiącą etykietę” wina Tapas Gaston, Verdejo, Hiszpania. A co Wy myślicie o tej etykiecie?  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz