czwartek, 3 maja 2018

Winnica Vanellus – Meridium- 2016 do wiosennych szparagów
Winnica Vanellus położona jest na Podkarpackim Szlaku Winnic, niedaleko Jasła. Winnica została założona w 2005 roku i prowadzona jest przez Państwa Czajków. Winnica zajmuje powierzchnię 1 ha na którym uprawiane są białe odmiany winorośli jak: siberia, muskat, solaris, seyval blanc, johanniter a z czerwonych: rondo, regent i cabernet cortis. 
Ciekawostką jest pochodzenie nazwy winnicy, wywodzi się ona od nazwiska właścicieli, bowiem „ Vanellus” po łacinie znaczy „czajka”.

Wina z winnicy Vanellus miałam okazję poznać podczas VII Festiwalu  Czasu Dobrego Sera i Wina w Sandomierzu  w 2017 roku i stamtąd też dzisiejszy bohater na blogu wino Meridium.


Meridium 2016, Vanellus to białe wytrawne wino zbudowane na bazie szczepu johanniter. Jak sami właściciele opisuj to wino i ja po degustacji jego  potwierdzam, że  jest to wino o  jasnej błyszczącej, słomkowej barwie. Na nosie przyjemnie układają się aromaty owocowe między innymi owoców jabłek, gruszek, cytrusów. W smaku wino apetyczne, rześkie z przyjemną kwasowością. Wino doskonale do wiosennych szparagów, sałatek czy makaronów z kremowymi sosami. Polecam!!! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz