środa, 27 listopada 2013

Spotkanie z Młodym Polskim Winem w Sandomierzu

W miesiącu listopadzie królują wina młode (Novello, Beaujolais Nouveau, Martini, Wina Świętomarcińkowskie). Wzorem tej tradycji, Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy (które tworzą obecnie: Winnica Płochockich, Winnica Nad Jarem, Winnica Sandomierska) zaprosiła wszystkich miłośników wina polskiego na Pierwsze Spotkanie z Młodym Winem Regionalnym do Sandomierza do Zajazdu Pod Ciżemką, 23 listopada 2013 roku.
Przy suto zastawionych stołach, Goście spotkania mogli spróbować pierwszych próbek tegorocznych win z regionu sandomierskiego. W winach tych, trudno jest się doszukiwać aromatów malin czy drożdżowego tła, tak często charakteryzujących wina ze święta Beaujolais Nouveau. Tutaj mieliśmy do czynienia z winami już wyprofilowanymi, teraz tylko pozostało umiejętne doglądanie wina przez winiarzy a nam oczekiwanie na wyjątkowy rocznik 2013 win z Sandomierszczyzny.  
Tego wieczoru nie zabrakło też winiarskich atrakcji i miłych niespodzianek.
Dla Gości z Austrii, którzy przebyli najdłuższą drogę, aby uczestniczyć w spotkaniu, został wręczony upominek. Niespodzianką tą było białe wino z Winnicy Płochockich: SeySey. Wino to zdobyło brązowy medal na Międzynarodowych targach ENOEXPO w Krakowie w ty roku.
Jedną z atrakcji spotkania było robienie wina wspólnie z winiarzami z SSW (Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy).
A dla wszystkich miłośników polskich smaków, czekała smaczna niespodzianka w postaci pieczonej gęsi serwowanej przez Mateusza Paciurę właściciela Winnicy Nad Jarem.
 Mam nadzieję, że spotkanie z winami regionalnymi stanie się to tradycją wpisaną w kalendarz imprez miłośników dobrego smaku i polskich win.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz