poniedziałek, 2 grudnia 2013

The Pairing Collection w wolnym tłumaczeniu Kolacja we Dwoje:)

Na rynku polskim pojawiła się kolekcja win ze znakiem „The Pairing Collection”, dedykowane wszystkim Tym, którzy chcą ciekawie łączyć wina z potrawami i do potraw podawać wino. Firma CASTEL FRERES Sp. z o.o. jest dystrybutorem tych win a producentem firma Barton & Guestier.
Barton & Guestier – to francuska firma winiarska, która swoje początki datuje na rok 1725, kiedy to została założona przez Irlandczyka Thomasa Bartona.
W skład „kolekcji do pary” wchodzi 5 win z apelacji francuskich (Bordeaux, Côtes-du-Rhône, Beaujolais-Villages, Muscadet Sèvre-et-Maine).
Etykiety są nietuzinkowe, umieszczone są na nich zdjęcia potraw, do których dane wino będzie najlepiej pasować (ser, ryba, drób, bydło, homar).
Na etykietach, oprócz apelacji, z której pochodzi dane wino, jest umieszczona nazwa szczepu winorośli( muscadet, semillon, sauvignon blanc, game, syrah, grenache, carignan, merlot, cabernet sauvignon) z której dane wino powstało.
W lewym górnym rogu na każdej z etykiet jest umieszczona złota metaliczna folia z nazwą kolekcji.
Jako, że to już okres zimowy z kolekcji, jako pierwsze do spróbowania proponuję:
CHICKEN & TURKEY,  AOC Côtes-du-Rhône, Syrah - Grenache - Carignan
Czerwone wytrawne wino zbudowane na bazie: syrah, grenache i carignan. Wino pochodzi z Doliny Rodanu. Rekomendowane do drobiu.
Wino o intensywnej rubinowej barwie z fioletowymi refleksami w pierścieniu wina. Nos elegancki, owocowy, (wiśnia) z lekką słodyczą w tle. Na podniebieniu apetyczne z soczystą owocowością przyjemnie i dość długo utrzymującej się w zakończeniu.
Dla mnie wino, które chciałabym spróbować z pieczonym czy grillowanym drobiem z zapiekanymi ziemniakami z dodatkiem pikantnego sosu.
CHOPS & BURGERS, AOC Bordeaux, Merlot-Cabernet Sauvignon
Czerwone wytrawne wino zbudowane na bazie dwóch szczepów: merlot i cabernet sauvignon. Wino pochodzi z Bordeaux. Rekomendowane do kotleta i burgera.Wino o intensywnej rubinowej barwie z błyszczącą taflą. Nos dystyngowany, powściągliwy z ujawniającymi się nutami jeżyn i wanilii w tle. Na podniebieniu apetyczne, zrównoważone, przyjemne owocowe garbniki. Bardzo dobrze się pije. Wino, które chętnie spróbowałabym do kawałka dobrze wypieczonej porcji mięsa.
Wszystkie wina dostępne w Makro C&C Polska w cenie około 40 zł. Życzę udanych zakupów a przede wszystkim smacznej kolacji:)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz