czwartek, 12 grudnia 2013

Magiczny grudzień i degustacja win z Armenii w Kafe Zielony Niedźwiedź

Obecna aura nie nastraja pozytywnie, drzewa pogubiły już swoje liście, nie słychać śpiewu ptaków, czasem można tylko zobaczyć, gdzieś wróbla moknącego  na przyzbie. Na przekór temu wszystkiemu, człowiek stara się nie popaść w melancholię. Ulice miast są przystrajane światełkami, choinkami, organizowane są kiermasze świąteczne, w sklepach zaczęła się już na dobre gorączka zakupów. Każdy ratuje się jak może, aby dotrwać do stycznia i z nowymi postanowieniami zacząć Nowy Rok 2014. Kto ma chwilę czasu i ochotę na refleksję nad  rokiem 2013, proponuję grzane wino na bazie wina z granatu (w cenie ok. 24 zł dostępne w sklepach sieciowych) z Armenii i muzykę wykonywaną na instrumencie Duduk.
 
Duduk – instrument dęty, pochodzący z Armenii liczący sobie blisko 3 tys. lat. Popularny w muzyce filmowej, można go usłyszeć w ścieżkach dźwiękowych filmów Ostatnie kuszenie Chrystusa, Maria z Nazaretu, Gladiator, Król Artur.
W Polsce tylko jedna osoba gra na Duduku jest to Pan Kamil Radzimowski https://www.facebook.com/KamilRadzimowskiDuduk  .
A dla wszystkich, tych którzy chcą bliżej poznać wina z Armenii, jest niepowtarzalna okazja w najbliższy piątek 20tego grudnia 2013 roku w  Kafe Zielony Niedźwiedź https://www.facebook.com/events/1416931455209904/?ref=22
Restauracja Serdecznie Zaprasza:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz