czwartek, 16 stycznia 2014

Znaczenie imion wina – Domini 2012

Imię odzwierciedla charakter, osobowość  człowieka noszącego to imię, ma magiczny wpływ na nasze losy. Wielu z nas przywiązuje wagę do znaczenia imion. A jak to jest w przypadku imion win? Odpowiadając na to pytanie, nie może tutaj zabraknąć Domini 2012 z Winnicy Nad Jarem. Wino to zostało nazwane na cześć  syna Dominika Państwa Paciurów właścicieli winnicy.
Domini 2012, zbudowane jest w 100% z ronda. W kolorze bardzo intensywna czerwień z odcieniem fioletu. Nos przyjemny z aromatami jeżyn, śliwki. Na podniebieniu soczyste, intensywne, tłuste z oleista fakturą i przyjemnym gładkim zakończeniem. W winie i w znaczeniu imienia – Dominik, można by się doszukiwać paru cech wspólnych, jak elegancja, wywarzenie, stonowanie, dobre wychowanie. Aby dopełnić idealności temu trunkowi, wino zestawiłam z żeberkami marynowanymi w czerwonym winie. Wino i żeberka stanowiły zgraną parę na stole. Ciekawym smakiem było zestawienie wina z kwaszoną kapustą. Wino, które w swoim smaku nie ma za dużo kwasowości w zestawieniu z kapustą  zyskało lekkości i wigoru.
Znaczący winiarscy krytycy tak jak Pan Wojciech Bosak zastanawiają się co wyrośnie z tego Domini za lat 10? To tak jak w przypadku dzieci, trzeba chować i pielęgnować a czas pokaże, czy będą pociechą dla Rodziców :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz