wtorek, 30 grudnia 2014

JAKA WIGILIA TAKI NASTĘPNY CAŁY ROK – ŻYCZENIA NOWOROCZNE !!!!

            W moim domu do dnia dzisiejszego zachowała się piękna stara tradycja wigilijna, według której wierzono, że jaka Wigilia taki następny cały rok.  Aby tradycji stało się zadość, ja w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, upiekłam parę maślanych babeczek i wyciągnęłam do sesji zdjęciowej butelkę białego wina z Francji. Tak aby następny rok, obfitował w słodkości przy butelce dobrego wina, przywiezionej z tych bliskich i tych dalekich podróży i aby to wszystko ładnie wychodziło na zdjęciach.
                Tym białym winem w mojej sesji zdjęciowej  było Chardonnay z Château Saint Roch, Limoux AOP, Francja od Jacqueline Menard de Ginestous. Białe, eleganckie, wytrawne wino, zbudowane na bazie 85% chardonnay i 15% chenin blanc. Wino dojrzewa w dębowych beczkach przez 8 miesięcy. Aromat wina to soczyste, dojrzałejbrzoskwinie, ananas i suszone owoce z subtelnym tostowym zakończeniem.  
Doskonałe do potraw z ryb, owoców morza, jagnięciny pieczonej, królika lub sera koziego.
           Château Saint-Roch jest własnością rodziny Ginestous od XVII wieku. Od połowy XX wieku, winnica jest prowadzona przez kobiety, które rozbudowują i pielęgnują ją z największą starannością. Dzięki tej niezwykłej linii, Jacqueline de Ginestous Menard, obecna właścicielka tej wyjątkowej winnicy, kontynuuje dzieło rozpoczęte przez ojca w 1950 roku - 2 km na zachód od Limoux, w małej wiosce Gaja et Villedieu. Nieruchomości rozciągają się na powierzchni 88 ha. Winnica znajduje się na oceanicznym terroir i obejmuje łagodnie nachylone zbocze wzgórza z widokiem na południe / południowy - wschód. Duży rozmiar winnicy zapewnia bogatą różnorodność gleb, która umożliwia oferowanie oryginalnych wyrażeń aromatycznych win Château Saint-Roch. Rodzina Jacqueline Menard de Ginestous jest dumna, że na ich działkach znajdują się najstarsze chardonnay regionu Langwedocji.
               Na progu Starego Roku 2014 i w przedsionku Nowego Roku 2015, chciałabym Wszystkim Wam Kochani życzyć,  dużo zdrowia, szczęścia i miłości na ten nadchodzący Nowy Rok 2015!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz