wtorek, 9 grudnia 2014

MA-FO 2013 W ZESTAWIENIU Z KUCHNIĄ KURPIOWSKIEJ CHATY

                   Grudzień to miesiąc niezwykły. Jest to ostatni  miesiąc roku, w którym chciałoby się zatrzymać czas, a z drugiej strony chciałoby się, aby ten czas biegł szybciej i aby już była Wigilia i Boże Narodzenie. Ja w ten magiczny czas oczekiwania na święta wybrałam się do Kurpiowskiej Chaty , ul. Sienna 86, Warszawa, aby posmakować polskiego jedzenia i napić się kieliszek  polskiego wina.
                 Sesję zdjęciową i degustację mogłam zrobić dzięki uprzejmości Pani Elżbiecie Maleńkiej, która  ma pieczę nad kuchnią restauracji i jest miłośniczką polskiego wina.
                Wino Ma-Fo 2013 z Winnicy Płochockich wspólnie z Panią Elżbietą zestawiłam z kotletami z kaszy gryczanej z jagnięciną podane na sałatce z pomidorami.
                   Wino Ma-Fo 2013, nie jest dostępne w sprzedaży w restauracji.
Winnica Płochockich, Daromin, Świętokrzyskie, Polska
               Winnica założona i prowadzona przez Barbarę i Marcina Płochockich w miejscowości Daromin niedaleko Sandomierza. Na obszarze 4 hektarów uprawiane jest obecnie 21 szczepów winorośli, m.in. :siberia, bianka, seyval blanc, rondo, regent, muscat, jutrzenka, zweigelt, regent, hibernal, cserszegi fuseresz, léon millton, a także riesling i pinot noir. A najważniejsza odmiana winnicy to seyval blanc. Winnica Płochockich to czołówka polskiego winiarstwa. Wina Państwa Płochockich jako jedne z pierwszych win polskich weszły do oficjalnej sprzedaży w 2009 roku. Wysoka jakość win potwierdzana jest przez licznie zdobywane wyróżnienia i nagrody na konkursach i wystawach. W tym roku  rodzina Płochockich rozbudowała zaplecze degustacyjne, przez dodatkowe sale, gdzie można zdegustować i porozmawiać o winie z właścicielami.
Winnica Płochockich jest jedną z założycieli wraz z  Winnicą Nad Jarem, Winnicą Sandomierską, a także z władzami miasta Sandomierza, przedstawicielami Sandomierskiego Towarzystwa Naukowego - Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy.
Ma-Fo 2013, Winnica Płochockich, Świętokrzyskie, Polska
                    Czerwone wytrawne wino zbudowane na bazie dwóch szczepów: léon millot i maréchal foch. W tym roku wino na konkursie Polskich Win i Cydrów Enoexpo 2014, otrzymało Złoty Medal. Kolor wina to głęboki intensywny rubin z błyszczącymi refleksami. Zapach to pięknie, skomponowane aromaty ciemnych owoców: jeżyn, śliwek. Na podniebieniu skoncentrowane, tłuste, eleganckie z pluszowymi garbnikami i przyjemnym rozgrzewającym zakończeniem. W zestawieniu z kotletami gryczanymi i jagnięciną doskonale smakowało. Ta potrawa idealnie wydobywała z wina jego pikantne, pieprzne akcenty. Wino bardzo dobrze komponowało się także z sałatą i soczystymi pomidorkami bardzo smacznymi mimo jesiennej pory roku.


Chociaż grudzień biegnie szybko to warto go  zatrzymać za pomocą polskiego wina w zestawieniu z polską kuchnią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz