poniedziałek, 29 czerwca 2015

ZŁOTY MEDAL DLA - ROSÉ – WINNCY NAD JAREM

Historia lubi się powtarzać i czasem zatacza koło. Kto by pomyślał. A jednak, znaleźli się tacy co tak pomyśleli. Na Sandomierszczyźnie: Winnica Państwa Płochockich, Winnica Nad Jarem, Winnica Sandomierska, parę lat temu właściciele tych winnic posadzili pierwsze krzewy winorośli, aby odrodzić winiarstwo na tych ziemiach. Poszanowanie do przyrody, miłość do wina, ciężka praca tych winiarzy pozwoliła na to, że winiarstwo na Sandomierszczyźnie odradza się  i osiąga coraz wyższą jakość. Przykładem tego są coraz częstsze nagrody dla win z tego regionu Polski na konkursach winiarskich.
 
 
Doskonałym przykładem tego rozwoju była też, ostatnia edycja Galicyjskiego Konkursu Win Galicyjskich Vitis, 11 złotych i 4 srebrne medale dla win polskich. Wśród medalowych win znalazło się wino różowe: Rosé Winnicy Nad Jarem Państwa Paciurów, które otrzymało złoty medal. Polskie wina różowe bardzo lubię i cenię ich jakość i wielowymiarowe zastosowanie do zestawienia z potrawami. Ucieszyła mnie ta wiadomość, że grono sędziowskie konkursu Vitis, złoty medal w kategorii win różowych przyznało właśnie winu z Polski. Państwo Paciurowie, pierwsze nasadzenia w Winnicy Nad Jarem dokonali w 2009 roku, były to najpierw odmiany białe, później przyszła kolej na odmiany czerwone.
 

Rosé 2014, 780 butelek, Winnica Nad Jarem, województwo świętokrzyskie, Polska
Wino o intensywnym różowym kolorze, powstało z dwóch szczepów winorośli. W nosie dominują aromaty truskawek, malin, granatu, z różanym tłem. W ustach odświeżające, miękkie wino o smaku owoców leśnych, truskawki, poziomki. Doskonałe wino, schłodzone, nieodzowne w zestawieniu z potrawami wiosennej i letniej kuchni.
 

Mam nadzieję, że Państwo Paciurowie w najbliższym czasie zrobią kolejne nasadzenia winorośli, aby nam Ich wina nie zabrakło!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz