niedziela, 19 lipca 2015

#KONKURS MAGAZYN GRYZ

Redakcja Magazynu GRYZ na łamach swojego internetowego wydania,  ogłosiła konkurs na stylizację potrawy z magazynu. Reguły konkursu są proste: należy wybrać danie z najnowszego magazynu, przygotować je według podanego przepisu, zrobić zdjęcie, umieścić je  publicznie na FB, wysłać zawiadomienie do redakcji i czekać na nagrodę :) Książkę !!! Więcej szczegółów na oficjalnej stronie FB Magazynu GRYZ. Po pierwszym zerknięciu na nowy numer, postanowiłam przygotować przepis na słodkiego melona z owocami - Sałatka Owocowa by Adrianna Kostrzoń. 
 
 
Przepis musiałam trochę zmodyfikować, zamiast truskawek użyłam arbuza. Truskawek już nigdzie nie mogłam dostać. Nie byłabym sobą, gdybym nie pokusiła się do takiego kolorowego deseru podać wina. Deser wyszedł bardzo apetycznie i smakował doskonale.
 

W delikatnym, soczystym melonie idealnie zatopił się słodki arbuz a morela, ananas swą kwasowością nadawało orzeźwiającego charakteru daniu natomiast borówki amerykańskie „przegryzały” cały smak z pikantną miętą. Winem które wybrałam do takiego letniego deseru było wino z Winnicy Nad Jarem, Odesa 2014, białe półsłodkie, województwo świętokrzyskie, Polska.
 
 
W aromacie wina, wyczuwalne były słodkie, miodowe aromaty. Na podniebieniu apetyczne, soczyste z orzeźwiającym delikatną owocową kwasowością. W połączeniu z deserem, słodycz wina została przykryta przez owocową kwasowość deseru, i tutaj pokazały się przyjemne pestkowe, ziołowe nuty w winie. Wino, które pite same miało słodycz w smaku  w zestawieniu z deserem traciło ją. Wino Odesa 2014 z Winnicy Nad Jarem doskonale sprawdziło się do samodzielnie podanych owoców. Wino współgrało z deserem.
Kiedy łączymy wino z potrawy zazwyczaj i często tworzą się nowe smaki. I tutaj też tak było. Wino, które bite samo miało delikatną słodycz w smaku w połączeniu z owocowym deserem straciło ją i stało się wytrawne.  Przy tworzeniu zestawów wino potrawa, należy pamiętać, że sama degustacja wina nie daje nam pewności czy dane wino będzie pasowało idealnie do potrawy. Każda potrawa to krzyżówka różnych smaków i zapachów a zestawienie z winem daje kolejną nową krzyżówkę. Więc, aby mieć pewność czy na pewno wino będzie pasowało do potrawy, trzeba tego zestawienia po prostu spróbować.
 
Ja spróbowałam wina z Winnicy Nad Jarem Odesa 2014 do deseru owocowego  według przepisu z trzeciego internetowego numeru Magazynu Gryz i polecam to zestawienie!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz