niedziela, 18 września 2016

COŚ SŁODKIEGO OD LIDL POLSKA

 
 


Jedna z zasad dobierania win do deserów brzmi: „Jeżeli podajesz wino do deseru, odczuwalna w nim słodycz musi być taka sama lub większa, niż słodycz deseru – w przeciwnym razie wino może wydać się płaskie i bez charakteru.” (Evan Goldstein Wino i Jedzenie)
W myśl tej zasady, co można podać do słodkiego takaju. Tokaj, wino deserowe powstaje na Węgrzech, głównie z lokalnych odmian winogron: furmint, hárslevelü i muscat. O stopniu słodyczy wina informują umieszczone na etykiecie ilości puttonyos (od 3 puttonyos to wino o najmniejszej zawartości cukru w winie do 6 puttonyos to wino o największej zawartości cukru).  
Dereszla Tokaji Aszú 5 puttonyos 2009, Węgry. Białe słodkie wino w promocyjnej cenie 59,90 zł./but dostępne w Lidl Polska. Wino które charakteryzuje się zapachem słodkiej gruszki, brzoskwini, owoców czarnego bzu.  W smaku słodkie, oleiste, skoncentrowane, solidnie zbudowane. Wino to podałam do smażonych jabłek z dodatkiem cynamonu i miodu. Taki skład deseru w naturalny sposób połączył się z winem i spowodował, że wino i deser stworzyło bardzo smaczne, słodkie połączenie. Polecam!!!  
 
Wino do degustacji otrzymałam od Lidl Polska. Dziękuję!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz