środa, 11 listopada 2015

REGELT 2014, WINNICA NAD JAREM, SANDOMIERSKI REGION WINIARSKI, POLSKA

  
Można powiedzieć, że już się zakończyły zbiory  w  polskich winnicach, winogron z   2015 roku . Rozpoczęły  się prace w winiarniach a na rynku pojawiają się już pierwsze wina czerwone z rocznika 2014.

 Regelt 2014, Winnica Nad Jarem, woj. świętokrzyskie, pojawił się już na rynku i kolejny raz okazał się winem wysokiej klasy. Wino zdobyło już złoty medal na VII Konkursie Polskich Win i Cydrów ENOEXPO 2015, oraz wyróżnienie „Za dobry styl i charakter polskiego wina” i wszystko jeszcze przed nim.


Regelt 2014, od Państwa Paciurów jest to czerwone wytrawne wino, zbudowane na bazie dwóch szczepów regent z dodatkiem zweigelta.
Wino Regelt z Winnicy Nad Jarem miałam okazję próbować  z dwóch poprzednikach roczników- 2012, 2013: 
Każdy rocznik Regelta z Winnicy Nad Jarem, jak to mają w zwyczaju roczniki win, różni się od siebie jednak zachowują swój charakter i elegancki styl domu winiarskiego Państwa Paciurów.
Regelta, 2014, jest to czerwone wytrawne wino o intensywnej, purpurowej barwie. Aromat wina to bogaty owocowy bukiet z nutami: jagody, wiśni. Na podniebieniu apetyczne, skoncentrowane, soczyste z wyraźnymi zaznaczonymi taninami. Wino, które doskonale sprawdza się w zestawieniach z potrawami. 
Wino w tym roku podałam do gulaszu wieprzowego z borowikami, kaszą i buraczkami. Jak zawsze wino doskonale sprawdziło się z jedzeniem i pokazało swą wielkowymiarowość i złożoność. Intensywny owocowy Regelt doskonale sprawdził się w zestawieniu z wieprzowiną z borówkami, struktura kaszy była doskonałym tłem do tego wina, a charakter buraczków, doskonale wydobył subtelną owocową kwasowość wina. Danie to doskonale komponowało się z winem.
Po doświadczeniach z trzema rocznikami Regelta z Winnicy Nad Jarem, mogę śmiało napisać, że jeżeli nie wiesz jakie wino wybrać do potrawy, to postaw na Regelta z Winnicy Nad Jarem. To wino nie zawiedzie Cię !!! Polecam !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz